ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2020-2021

Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 15 Ιουνίου 2020

Αιτήσεις εγγραφής μαθητών στο ολοήμερο πρόγραμμα για το σχολ. έτος 2020-2021,

σύμφωνα με την εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ  Φ.7/ΦΜ/73996/Δ1/15-6-2020

Στο Ολοήμερο Πρόγραμμα δύνανται να εγγράφονται:

αα) Οι μαθητές/τριες των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς/κηδεμόνες, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι. Δικαίωμα εγγραφής στο ολοήμερο δίνεται και στην περίπτωση που προσκομίζεται βεβαίωση εργασίας από τον ένα γονέα/κηδεμόνα ή κάρτα ανεργίας από τον άλλο. Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες κτλ. αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους ακόμα και αν δεν έχει εξοφληθεί.

ββ) Οι μαθητές/τριες, των οποίων οι γονείς/κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες.

Παρακαλούμε κατεβάστε την αίτηση και αφού την συμπληρώσετε και την υπογράψετε να την βάλετε σε κλειστό φάκελο μαζί με τις απαραίτητες κατά περίπτωση βεβαιώσεις (εργασίας, ανεργίας, ασφαλιστικού φορέα). Τον φάκελο θα φέρει  ο/η μαθητής/τρια στο σχολείο μέχρι τις 25/6/2020.

Αιτήσεις που δεν συνοδεύονται από όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά δεν θεωρούνται έγκυρες.

Πατήστε εδώ:«ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ