ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ Β ΤΑΞΗΣ

Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 30 Μαρτίου 2020

Γεια σας παιδιά!

Καιρό έχουμε να τα πούμε και μας λείψατε!

Σίγουρα θα έχετε πολλά νέα να μοιραστείτε μαζί μας και με τους συμμαθητές σας, όπως το συνηθίζουμε.

Αυτό έγινε γιατί μπήκε ανάμεσά μας ένας ιός που το όνομά του είναι κορονοϊός.

Για δείτε τον λίγο: covibook

Είδατε γιατί αναγκαστήκαμε να μένουμε σπίτι και να μην πρέπει να βγούμε καθόλου έξω;      Είναι σοβαρό!

ΔΥΣΚΟΛΟ Ε;

Δεν μπορούμε ούτε τους φίλους μας να δούμε, ούτε στο σχολείο να πάμε, ούτε στην παιδική χαρά να μαζευτούμε και να παίξουμε!

Μπορούμε όμως κι αυτόν τον καιρό να περνάμε πολύ ωραία! Μπορούμε να παίζουμε με τους γονείς και τα αδέρφια μας…

Να μερικές ιδέες: (ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ)

Ωραίες ιδέες ε; Σίγουρα θα σκεφτείτε κι εσείς κι άλλες.

Εμείς οι δασκάλες σας όλες αυτές τις μέρες ψάχνουμε τρόπο για να ξαναφτιάξουμε τις ομαδούλες μας.

Βρήκαμε, λοιπόν, τον τρόπο και ο κορονοϊός δε θα μπαίνει πια ανάμεσά μας! Περιμένουμε με χαρά μια ζωγραφιά ή ένα σύντομο κείμενο με τα νέα, τις σκέψεις και τα συναισθήματά σας!

Πώς εμείς θα δούμε ό,τι φτιάξετε; Θα το φυλάξετε και σε λίγες μέρες θα σας πούμε πού θα το στείλετε!

Με αγάπη

Οι δασκάλες σας