ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΗ WEBEX ΜΕΣΩ ΣΤΑΘΕΡΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ

Δημιουργήθηκε : Πέμπτη, 19 Νοεμβρίου 2020
Σύνδεση στην webex με σταθερό τηλέφωνο.

Στην περίπτωση που δεν υπάρχει σύνδεση στο internet, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη δυνατότητα Call In, δηλαδή την κλήση σταθερού Ελληνικού αριθμού από σταθερό τηλέφωνο, με αστική χρέωση.
1.Ενημερώστε τον/την εκπαιδευτικό ότι θα παρακολουθήσετε τηλεφωνικά το μάθημα, για να σας δώσει τον κωδικό της αίθουσας και να την ξεκλειδώσει. Ο κωδικός της αίθουσας δεν αλλάζει, μπορείτε να τον κρατήσετε και για επόμενα μαθήματα.
2.Από το τηλέφωνό σας καλέστε 211 990 2394. Προσοχή: αυτός είναι ο μόνος αριθμός που πρέπει να καλείτε. Η εφαρμογή δίνει τη δυνατότητα κλήσης διεθνών τηλεφωνικών αριθμών, όμως κάτι τέτοιο θα έχει υψηλές χρεώσεις. Χρησιμοποιείτε μόνο τον Ελληνικό αριθμό.
3.Όταν ακούσετε το πρώτο ηχητικό μήνυμα, πληκτρολογήστε τον εννιαψήφιο κωδικό της αίθουσας και στο τέλος πατήστε δίεση (#).
4.Στο τέλος του δεύτερου μηνύματος πατήστε απλά δίεση (#).
5.Αν ο/η εκπαιδευτικός έχει ξεκλειδώσει την αίθουσα συνδέεστε σ’ αυτή και μπορείτε να ακούσετε αυτόν και τους συμμαθητές σας.
6.Αν για κάποιο λόγο δεν μπορείτε να συνδεθείτε, επικοινωνήστε με το σχολείο ή τον/την εκπαιδευτικό που έχετε μάθημα.