ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021 - 2022

Δημιουργήθηκε : Παρασκευή, 26 Φεβρουαρίου 2021

8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Πληροφορίες: 2102319495

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ.

Οι εγγραφές στην Α΄ τάξη θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021. Παρακαλούνται οι γονείς, αφού παραλάβουν από το νηπιαγωγείο τη βεβαίωση φοίτησης, την αίτηση και το ΑΔΥΜ, να τηλεφωνήσουν στο σχολείο μας, προκειμένου να κλείσουμε ραντεβού.

Ώρες επικοινωνίας: 13:00-16:30.

Στο σχολείο πρέπει να φέρετε τα παρακάτω:

1. Βιβλιάριο υγείας του παιδιού
  2. Αποδεικτικό στοιχείο (μισθωτήριο, λογαριασμός ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, που εκδίδεται στο όνομα του πατέρα ή της μητέρας του μαθητή) με βάση το οποίο ελέγχεται η διεύθυνση κατοικίας.
  3. Βεβαίωση φοίτησης που εκδίδεται από το Νηπιαγωγείο που φοιτά τώρα το παιδί.
  1. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)- θα το παραλάβετε από το νηπιαγωγείο. [Το Α.Δ.Υ.Μ. συμπληρώνεται από παιδίατρο ή γενικό ιατρό. (Μπορείτε να απευθύνεστε στον παιδίατρό σας ή σε εξωτερικά ιατρεία νοσοκομείων ή στον Ε.Ο.Π.Υ.Υ.)].
  2. Την αίτηση συμπληρωμένη
  3. Για τους αλλοδαπούς μαθητές απαιτείται ληξιαρχική πράξη γέννησης ή ομοειδές πιστοποιητικό επίσημα μεταφρασμένο.