ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020 - 2021

Δημιουργήθηκε : Παρασκευή, 15 Μαΐου 2020

8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Πληροφορίες: 2102319495

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ.

Οι εγγραφές για το σχολικό έτος 2020-21 θα πραγματοποιηθούν στο σχολείο μας από Δευτέρα 18 έως και Παρασκευή 29 Μαΐου 2020 κατόπιν ραντεβού. Γι αυτό από Παρασκευή 15 Μαΐου μπορείτε να επικοινωνείτε καθημερινά με το σχολείο, στο τηλέφωνο 210-2319495, από τις 09:00 – 11:00 π.μ.

Για την εγγραφή χρειάζονται τα παρακάτω δικαιολογητικά:

α. Βιβλιάριο υγείας του παιδιού.

β. Αποδεικτικό στοιχείο (μισθωτήριο, λογαριασμός ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, που εκδίδεται στο όνομα του πατέρα ή της μητέρας του μαθητή) με βάση το οποίο ελέγχεται η διεύθυνση κατοικίας.

γ. Βεβαίωση φοίτησης που εκδίδεται από το Νηπιαγωγείο που φοιτά τώρα το παιδί.

δ. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ). (Το Α.Δ.Υ.Μ. συμπληρώνεται από παιδίατρο ή γενικό ιατρό. Καλό είναι να φροντίσετε να πάτε έγκαιρα στο γιατρό, για να το προσκομίσετε κατά την εγγραφή).

ε. Για τους αλλοδαπούς μαθητές απαιτείται ληξιαρχική πράξη γέννησης ή ομοειδές πιστοποιητικό  επίσημα μεταφρασμένο.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ (ΑΔΥΜ)

ΑΙΤΗΣΗ - ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ

ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ